Історичні факти з життя школи

Марія Башкирцева наша славна землячка, талановита художниця, відома на весь світ, стала для всіх дітей яскравим прикладом прекрасних її здібностей.

Ця геніальна дівчина більше слави і безсмертя любила мистецтво: музику, живопис, художню літературу; любила танцювати, співати, ліпити скульптури. Вона померла у неповні 24 роки, залишивши більше 150 картин, ескізів, декілька скульптур та літературний шедевр – особистий «Щоденник»
В 1999 році було вирішено створити кімнату-музей  імені Марії Башкирцевої.

Протягом року учні і вчителі взяли активну участь у зборі матеріалів і підготовці їх для музейної експозиції. А саму кімнату обладнали випускники 2000 року. Найкращим подарунком для музею була  копія портрету М. Башкирцевої з її фото, виконана Гордієнком А. – випускником школи.

23 листопада 2000 року відбулося відкриття кімнати-музею. На цей захід були запрошені люди, які першими зібрали і подарували матеріали про художницю: колишній директор Бабенко Ф.С., завідуюча сільською бібліотекою  (нині пенсіонерка) Янко Л.Г.  та продовжувачка роду Башкирцевих (по лінії батька Марії) жителька смт. Диканька Плахотна Л.П. (1925-2005 рр.).

Особливо  пам’ятним був  день 25 листопада 2000 року – святкування 140-ої річниці з Дня народження Марії Башкирцевої. Свято проводилося на районному рівні в Будинку культури с. Стасі. В цей день було відкрито меморіальну дошку і присвоєно навчально-виховному комплексу ім’я Марії Башкирцевої.

2001-2002 н.р. став незабутнім і святковим для Стасівського НВК ім. М. Башкирцевої.  Випускники 2002 року подарували стелу  пам’яті М.К. Башкирцевої.

А 10 серпня 2004 року рішенням 25 сесії Диканьскої районної Ради ІІІ скликання навчально-виховний комплекс реорганізовано  в Стасівську гімназію ім. М. Башкирцевої.

Марія Башкирцева - жінка в житті Мопассана (стаття)

Наукова робота учениці  Стасівської  гімназії ім.М. Башкирцевої Варанкіної Олени
«Щоденник Марії Башкирцевої  як історичне й літературне джерело»

Експедиція пошукового загону «Юніор» Стасівської  гімназії ім. М. Башкирцевої