Правила, права і обов'язки

ЕТИЧНИЙ КОДЕКС

Ми, вчителі, батьки та учні ( члени шкільної спільноти), виходимо з того, що життя школи має керуватися правилами, які визначені всіма, відомі й зрозумілі всім та прийнятні для всіх. Правила мають ґрунтуватися на загальнолюдських цінностях, принципах демократії і прозорості в ухваленні рішень, рівного доступу до всіх послуг, поваги до різноманіття культур.

І. Ми у безпеці

Правила поведінки на території закладу

1. Школа – це територія, на якій не місце для зброї, вибухових або

вогненебезпечних предметів та речовин; спиртних, газованих напоїв, наркотичних

речовин, сигарет (електронних – також); шокерів, газових балончиків,

ножів та інших небезпечних предметів.

1.  Цькування, бійки, залякування, лихослів’я та знущання над людиною

є неприпустимими формами поведінки у школі та за її межами.

1.  У коридорах школи та по сходах рухайся спокійним кроком.

Штовхання тих, що йдуть попереду, ставлення підніжок є неприпустимими

формами поведінки у школі.

1.  Учні дотримуються правил техніки безпеки як під час уроків, так і

після їх закінчення.

1.  Йти зі школи та її території можна лише з дозволу вчителів або

медичної сестри (попередньо узгодивши з батьками).

1.  Учні бережуть майно школи, дбають про чистоту та порядок на

території школи.

Правила поведінки за межами території закладу

Під час виїздів на змагання, екскурсії, у походах, у громадських місцях учні ведуть себе гідно, не смітять, не псують майно, не торкаються незнайомих предметів, які можуть бути вибухонебезпечними ( про них повідомляють дорослим).

ІІ. Ми ввічливі

Етичні норми поведінки

1.   У школі учні поводяться гідно та поважають честь і гідність людей, які знаходяться поруч.

2.  Учні мають бути ввічливими у спілкуванні з педагогами та працівниками закладу, батьками інших учнів, з іншими здобувачами освіти.

3.  Учень може висловлювати свої погляди, не зачіпаючи гідності і почуттів інших людей.

4.  Учень приходить до школи за 10-15 хв. до початку навчальних занять, займає своє робоче місце, готує все необхідне навчальне приладдя до уроку.

5. У школу учні повинні приходити охайними. Стиль одягу - діловий, класичний. Спортивний одяг, призначений для уроків фізкультури, на інших уроках недоречний.

Матеріальна відповідальність учасників освітнього процесу

1. Брати без дозволу чужі речі є неприпустимим у школі та за її межами.
  2. Учасники освітнього процесу піклуються про те, що їх оточує ( школа, навчальні кабінети, книги, меблі, інвентар, тощо), дбають про чистоту і порядок на території школи і в приміщенні.
  3. Учні відповідають за збереження свого майна ( одягу, шкільного приладдя, мобільних телефонів та інших персональних гаджетів)

ІІІ. Ми старанні та наполегливі в навчанні

Освітній процес

1. Учні беруть активну участь у культурному, спортивному  житті школи, органах самоврядування.
  2. Мобільними телефонами під час навчальних занять можна користуватись  винятково для організації роботи на уроці вчителем-предметником. При порушенні даного рішення телефон в учня вилучається.
  3. Учні старанно виконують домашні завдання, серйозно ставляться до навчання, акуратно і точно ведуть записи у щоденнику, подають їх вчителеві на оцінку.
  4. Учні відповідально виконують обов’язки чергових у класі чи школі.

Пропуск занять

1. Про нагальну потребу і причину пропустити заняття учні ( батьки/ особи, що їх заміняють) повідомляють вчителя заздалегідь.
  2. Учень, який був відсутній у школі з причин хвороби до 10 календарних днів може відвідувати школу без надання довідки від лікаря, але за наявності письмового пояснення від батьків.
  3. Про відсутність учня у школі більше 10 днів без пояснення батьків школа повідомляє у ювенальні превенцію.

* На основі Етичного кодексу класні колективи розробляють свої правила поведінки